Haber

The New York Times: ABD’deki Göçmen Çocuklar Ülke Çapında Acımasız İşlerde Çalıştırılıyor

Teksas Ulusal Muhafızları gerçek bir göçmen grubuna Eagle Pass’teki kontrol noktasına kadar eşlik ediyor, Teksas, ABD, 9 Ekim 2022. (Fotoğraf: Nick Wagner/Xinhua)

The New York Times: ABD’de çocuk işçiliği neredeyse 10 yıldır yavaş artıyor, ancak çocukları koruma sistemi çöktüğü için 2021’den beri hızla arttı.

NEW YORK, 3 Mart (Xinhua) — The New York Times, ABD’de yeni bir sömürü ekonomisini ortaya koyuyor: Aileleri olmadan gelen rekor sayıda göçmen çocuk, en meşakkatli işlerden bazılarını yapıyor.

Gazetenin geçen hafta yayınlanan haberinde, “Bu karanlık işgücü, neredeyse bir asırdır yürürlükte olan çocuk işçiliği yasalarını hiçe sayarak her eyaletteki sektörlere yayılıyor” deniyordu.

Raporda “Florida ve Tennessee’deki 12 yaşındaki çatı ustaları; Delaware, Mississippi ve Kuzey Carolina’daki reşit olmayan kesim işçileri ve Güney Dakota’da gece vardiyasında tahta kalas kesen çocuklar” yer alıyordu.

Habere göre, pandeminin ağırlaştırdığı ekonomik çaresizlik nedeniyle Orta Amerika’dan gelen çocuklar genellikle bu tür güçlü işlerde çalışmak zorunda kalıyor.

Haberde, ülkede yaklaşık 10 yıldır çocuk işgücünün yavaş büyüdüğü ancak 2021’den itibaren çocukları korumaya yönelik sistemin çökmesiyle birlikte hızla arttığı belirtildi.

haber-bayrakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu