Haber

Trabzonsporlu taraftarlar, F.Bahçe maçında tribünde takımlarına destek olmak istiyor

Trabzonspor Rota Akçabatliler Taraftar Derneği Lideri Bilal Pervenoğlu, F.Bahçe ile Trabzonspor arasında oynanan karşılaşmalarda taraftar kısıtlamasının kaldırılması konusunda tüm futbol paydaşlarından destek beklediklerini belirterek, takımlarına Kadıköy’deki tribünlerden destek vermek istediklerini söyledi.

Bordo-mavili taraftarlar, Süper Lig’in 11. haftasında oynanan F.Bahçe-Trabzonspor karşılaşmasını tribünden izleyerek takımlarına destek vermek istiyor.

Trabzonspor Rota Akçaabatliler Taraftar Derneği Lideri Bilal Pervanoğlu, iki takım arasındaki taraftar kısıtlamasının artık kaldırılması gerektiğini belirterek, “Trabzonspor 2010-2011 şampiyonudur, bunun sorumlusu ve suçlusu da Fenerbahçe taraftarı değildir. F.Bahçe’yi yönetenlerdir.” Kulüpler Birliği var, tüm kulüp liderleri bir masa etrafında toplanıyor.” “Ve konuşuyorlar. Taraftarlar neden bir masanın etrafında toplanamıyor? Bu zor değil. Türkiye’de bir an önce taraftar birliği kurulması gerekiyor. Biz de kendi bünyemizde bunun üzerinde çalışıyoruz ama ancak bu kadar ileri gidebiliriz. Futbol paydaşlarının bu konuda bize destek vermesi gerekiyor” dedi.

“Birlikte maç izlediğimiz günler unutuldu”

Pervanoğlu, “Birlik ve beraberliğin sağlanması için illa olumsuz bir durumun yaşanması mı gerekiyor?” “Büyük deprem felaketinin ardından her renkten taraftarı stadımızda ağırladık. Maçı kendi takımlarının formaları ile izlediler. Stadımızda F.Bahçe, Galatasaray ve Beşiktaş takımlarının bayraklarını dalgalandırdık, “Hiçbir olumsuz durum yaşanmadı. Trabzonspor’a yakışır şekilde tüm futbol camiasına bir mesaj verdik. Her şey normale döndüğünde geri kalan her şeyin unutulduğunu görüyoruz” dedi.

“Kısıtlamalar devam ettiği sürece Türk futbolu zarar görecektir.”

Pervanoğlu, kısıtlamalar devam ettiği sürece Türk futbolunun zarar göreceğini belirterek, “Kısıtlamalarla birlik sağlanamaz. Tam tersine daha çok taraf tutarlar, daha çok öfkelenirler, daha çok çatışmaya neden olurlar. Hiçbirimiz mutlu değiliz. Kısıtlamalar devam ettiği sürece barış asla sağlanamaz, kırgınlıklar bitmez. Bu Türk futboluna fayda sağlayacaktır.” Tam tersine zarar veriyor ve statlarımızdaki seyirci sayısı azaldı. Sorumluluk hepimize aittir, farklı renkleri sevsek de ortak paydamız Türkiye’dir. Sadece kötü günde değil, iyi günde de herkesin sorumluluk alması, birlik ve beraberliğin sağlanması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan futboldan geliyor. Gençlik. Ve Spor Sayın Bakanımızın ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanımızın bu talebi dinlemesini bekliyoruz. Bu sorunu kökünden bitirmeleri lazım” dedi.

“Fenerbahçe taraftarı Trabzon’a gitmeli, Trabzonspor taraftarı Kadıköy’e gitmeli”

Futbolun taraftarla güzel olduğunu belirten Pervanoğlu, “Fenerbahçe taraftarı Trabzon’a gelmeli, Trabzonspor taraftarı Kadıköy’e gitmeli. Futbol taraftarla güzel, futbol boş tribünlerle değil, dolu tribünlerle oynanınca bunu pandemide yaşadık. Deplasman kısıtlamasının kaldırılmasını talep ediyoruz.Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak maçı “Tribünlerden izleyerek takımımızın yanında olmak istiyoruz. Bu bizim hakkımızdır” dedi. – TRABZON

habertillo.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu