Haber

Watsons Türkiye, Watsons Ormanlarını 2030 yılına kadar 1 milyon ağaca ulaştıracak!

Türkiye’de perakende, kişisel bakım ve kozmetik sektörlerine sürdürülebilirlik faaliyetleriyle öncülük eden Watsons Türkiye, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde 2030 yılına kadar 1 milyon ağaç dikerek her yıl 120 fidan dikeceğini duyurdu. Sürdürülebilirlik çalışmalarını tüm faaliyetlerine entegre eden Watsons, müşterilerinden çalışanlarına, üreticilerinden tedarikçilerine kadar dokunduğu herkesi sürdürülebilir bir yaşama teşvik ediyor.

 

Watsons Türkiye, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Watsons Ormanlarını her yıl büyütürken, 5 Haziran Dünya Çevre Günübu yıl 120.000 fidan daha dikmeyi taahhüt etti.

Watsons yılda 36 ton karbondioksit salınımını engelliyor!

Watsons’ın çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği #WatsonsIyılıkHareketi Daha Yeşil Bir Çevre için Watsons Ormanlarını Büyütmeye Çağrı projesi ile bugüne kadar 84 futbol sahası büyüklüğünde toplam 100.000 fidan dikildi. 2020 yılından bu yana Watsons Türkiye; Çalışanları, müşterileri, tedarikçileri ve üreticileri ile birlikte oluşturduğu 10 ilde (Sivas, Kütahya, Hatay, Burdur, Kayseri, Gaziantep, Elazığ, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis) 10 Watsons Ormanı ile 36 ton sera gazı salınımını engellemektedir. yıllık karbondioksit

1 milyondan fazla ağaçla 100 Watsons Ormanı!

Watsons Türkiye, bu yıl tüm dünyada 50. yılı kutlanan 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde 2030 yılı sonuna kadar 100 Watsons Ormanını 1 milyonu aşkın ağaçla buluşturacağını duyurdu. 840 futbol sahası büyüklüğünde bir alanı yeşillendirmek ve yılda 7.800 aracın saldığı karbondioksit miktarını nötralize etmek.

Şirket bünyesinde 7 komite sürdürülebilirlik için çalışıyor!

BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini sürdürülebilirlik politikalarının merkezine yerleştiren Watsons, karbon ayak izini azaltmayı ve sorumlu üretimi iş yapış biçimi olarak temel alıyor. Merkez ofisi, mağazaları, dağıtım merkezi ve watsons.com.tr e-ticaret sitesi başta olmak üzere faaliyet gösterdiği her alanda karbon ayak izini azaltmak için oluşturduğu sürdürülebilirlik birimi bünyesinde 7 komite ile kapsamlı çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de perakende kişisel bakım ve kozmetik branşına bu alanda öncülük eden Watsons Türkiye; Sürdürülebilir yaşam hedefi doğrultusunda çalışanlarını, müşterilerini, tedarikçilerini ve üreticilerini daha sürdürülebilir bir yaşam sürmeleri için teşvik etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu