Haber

Depremzedelerden yük taşıma firmalarına yoğun talep

DEPREM’den en çok etkilenen Hatay Antakya’da oturanlar, ağır, orta ve hafif hasarlı binalarda bulunan eşyalarını asansörleri kullanarak kurtarmaya çalışıyor. Depremzedelerin yük taşıma firmalarına yoğun bir talep olduğu belirtildi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Antakya’da, hasar gören binalardaki eşyalar, ev sahiplerinin talebi üzerine eşya taşıma firmaları tarafından kaldırılıyor. Yasağa rağmen Antakya’nın sokak veya caddelerinde, olası artçı depremlerde yıkılma tehlikesi olan birçok binada eşya taşımacılığı sürüyor. Biri ağır hasarlı 2 blok 14 katlı toplam 90 daireden oluşan Royals Park adlı sitede aynı anda 5 nakliye firması sabahın erken saatlerinden başlayarak eşyaları konutlardan aldı. gün. Nakliyecilerden Bilal Aksoy, Ankara’dan geldiklerini belirterek, bölgede İstanbul, İzmir, Yozgat, Bursa gibi Türkiye’nin her yerinden nakliyeciler olduğunu söyledi.

AÇIK ALANLARA NAYLON BIRAKIP ÜZERLERİNE NAYLON BIRAKIRLAR. Nakliyatta aşırı bir talep olduğunu kaydeden Aksoy, “İnsanlar çok mağdur oluyor. Biz burayı yüklerken 15-20 kişi geliyor. ‘Eşyamızı götürün, mağduruz’ diyorlar ama biz burayı dolduruyoruz. Nakliye firmaları ve asansörlü makineler yetersiz, ev de bulamıyorlar, ambarlara boşaltıyorlar veya üzerine naylon çekerek açık alanlara koyuyorlar.” Tehlikeli ama biz buraya risk alarak geldik. Ekmek bir yanda, diğer yanda sadakadır. Asansör sıkıntısı çok fazla, ‘Hayatımı kurtardım, eşyalarımı kurtarın’ demeye çalışan çok insan var. dedi. Fiyatının destinasyona göre değiştiği belirtildi.

haber-saricam.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu