Ekonomi

Karsan, İtalya’da yeni elektrikli araç siparişleri almayı hedefliyor

İtalya merkezli kamu alımları kuruluşu Consip’in açtığı ihaleyi kazananlardan biri olan Karsan, 6 ve 8 metrelik yeni çerçeve sözleşme imzalayarak önümüzdeki dönemde İtalya’daki operatörlerden yeni e-JEST ve e-ATAK siparişleri almayı hedefliyor. toplam 320 üniteyi kapsayan elektrikli partiler. .

Şirketten yapılan açıklamaya göre Karsan, Avrupa’nın toplu ulaşımını elektrikli araçlarla yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor. Avrupa’nın önde gelen üreticileri arasında yerini alan Karsan, geliştirdiği yüksek teknolojili modellerle dünyanın dikkatini çekiyor.

Bu kapsamda Karsan, en değerli ana pazarlarından biri olan İtalya’da kazandığı ihalelere yenilerini eklemeye devam ediyor. İtalya merkezli kamu alımları hizmeti veren Consip kurumunun 2022 sonunda açtığı ihaleyi kazanan Karsan, ihale sonucuna göre 8 metrelik elektrik parkında e-ATAK modeliyle birinci oldu.

İtalya’da toplu ulaşımın elektrikli ulaşıma dönüşmesinde önemli rol oynayan Karsan, ülkedeki en büyük ihalelerden birini kazandı. Karsan, Consip ile imzaladığı 6 ve 8 metrelik elektrikli araç alımına yönelik 18 aylık çerçeve sözleşmesi kapsamında yeni e-JEST ve e-ATAK siparişleri almayı hedefliyor. Şu anda İtalya’nın kuzeyinden güneyine Verona, Legnago, Sendrio, Alghero, Olbia, Catania, Catanzaro gibi birçok farklı şehirde 34 elektrikli aracıyla hizmet veren Karsan, ülkedeki yaygınlığını yeni siparişlerle genişletmeyi hedefliyor. .

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karsan İcra Kurulu Başkanı (CEO) Okan Baş, Avrupa’da toplu ulaşımın dönüşümündeki öncü rollerini sürdürdüklerini belirterek, “Kendisini kanıtlamış araçlarımız dünyada büyük rağbet görüyor. Karsan e-JEST, son 3 yıldır aralıksız olarak faaliyet gösteriyor “E-ATAK, Avrupa’nın en çok satan elektrikli minibüsü. e-ATAK, Avrupa’da iki yıldır kendi segmentinde bir ilke imza atıyor. Araçlarımız 2023 yılında da liderliğe koşmaya devam ediyor.” değerlendirmesini yaptı.

Baş, ana pazarlarından biri olan İtalya’da bugün itibarıyla 34 elektrikli aracın yollarda olduğunu belirtti.

Bu çerçeve sözleşme kapsamında hem mevcut siparişleri hem de alacakları yeni siparişlerle İtalya’daki elektrikli araç parklarını 200’ün üzerine çıkarmayı hedeflediklerini belirten Baş, “Karsan, Avrupa’nın elektrikli dönüşümünde en çok tercih edilen markalardan biri. toplu ulaşım Bu yeni ihale ile hedef pazarlarımızdan biri İtalya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu